تشکر عضو جریان صدر از مستشاران ایرانی + تاکید چین و اتحادیه اروپا بر حفظ برجام – اکیسار بزرگترین سایت تفریحی ایرانیان

خبرگزاری ایسنا: یکی از اعضای جریان صدر گفت که ایران همسایه، دوست و برادر ما است و ما با آن همکاری می‌کنیم.

شیخ صادق الحسناوی، عضو جریان صدر در گفت‌وگو با شبکه السومریه با بیان اینکه مقتدی صدر با همسایگان عرب و اسلامی از جمله عربستان و ایران سیاست باز در پیش گرفته است، در پاسخ به سوالی در رابطه با شعارهای برخی از معترضان علیه ایران در انتخابات اخیر،‌ گفت: این شعارها بارها تکرار شد و بارها به جریان صدر نسبت داده شد اما در واقع این شعارها منتسب به ما نیست و ما هر کاری که خودمان انجام می‌دهیم را بر عهده می‌گیریم و به آن افتخار می‌کنیم
شیخ‌الحسناوی در پاسخ به این سوال که آیا شما حتی با دخالت‌های مثبت مخالف هستید، زیرا ایران در تشکیل الحشد الشعبی نقش داشت، برای آن مستشار فرستاد و از آن حمایت کرد، گفت: الحشد الشعبی بر اساس فتوای مرجعیت دینی تشکیل شد، ما از مستشاران ایرانی تشکر می‌کنیم زیرا با همکاری و موافقت دولت قانونی آمدند و ما هیچ مشکلی با آنها نداریم، ما گفتیم که به عنوان یک کشور همسایه، دوست و برادر با ایران تعامل می‌کنیم و همان‌طور که خودشان منافعی دارند باید منافع عراق را نیز در نظر بگیرند.

خبرگزاری ایسنا: یکی از اعضای جریان صدر گفت که ایران همسایه، دوست و برادر ما است و ما با آن همکاری می‌کنیم.

شیخ صادق الحسناوی، عضو جریان صدر در گفت‌وگو با شبکه السومریه با بیان اینکه مقتدی صدر با همسایگان عرب و اسلامی از جمله عربستان و ایران سیاست باز در پیش گرفته است، در پاسخ به سوالی در رابطه با شعارهای برخی از معترضان علیه ایران در انتخابات اخیر،‌ گفت: این شعارها بارها تکرار شد و بارها به جریان صدر نسبت داده شد اما در واقع این شعارها منتسب به ما نیست و ما هر کاری که خودمان انجام می‌دهیم را بر عهده می‌گیریم و به آن افتخار می‌کنیم.

وی افزود: نگاه ما به ایران بر اساس تبعیت نیست، اما ایران همسایه مسلمان ماست و برای ما مهم است که ایران کشوری مستقل، با ثبات و قوی باشد اما نمی‌خواهیم در امور عراق دخالت کند.

——————-

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا و چین بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران (برجام) تاکید کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ اتحادیه اروپا و چین اعلام کردند که تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با وجود خروج آمریکا از این توافق جهانی، آن را حفظ کنند

«وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز جمعه در این مورد گفت: «ما در حفظ (برجام) ثابت قدم خواهیم بود.» وی که با موگرینی سخن می‌گفت، همچنین اعلام کرد که این توافق به تائید سازمان ملل رسیده است و همه طرف‌ها وظیفه دارند که آن را اجرایی کنند.

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا و چین بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران (برجام) تاکید کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز 18 اردیبهشت گذشته برای راضی کردن عربستان و رژیم صهیونیستی و به بهانه های واهی از این توافق بین المللی خارج شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ اتحادیه اروپا و چین اعلام کردند که تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با وجود خروج آمریکا از این توافق جهانی، آن را حفظ کنند.

موگرینی هم از موضع چین در زمینه برجام استقبال کرد و گفت که پکن و اتحادیه اروپا و دیگر طرف‌های توافق با هماهنگی کامل در حال تلاش هستند تا این توافق را حفظ کنند.